Luda NBA noć: Siakamovih 19 za četvrtinu, Hardenovih 59, potukli se Embiid i Towns

Branimir Korać • četvrtak, 31.10.2019.

Bogat program u NBA ligi donio je niz dvoboja koji će ostati u pamćenju. Onaj u Washingtonu je primjerice donio pobjedu gostima iako je domaćin u 48 minuta ubacio 158 poena. Frustrirajuće...

Branitelji naslova Toronto Raptorsi ugostili su Detroit Pistonse i upisali pobjedu 125:113. Pascal Siakam odigrao je ključnu ulogu, u trećoj dionici kada se susret lomio ubacio je čak 19 poena i poveo je Raptorse do pobjede.

Ova pobjeda potvrda je dobrog ulaska u sezonu Raptorsa koji su na omjeru 4-1 i mogu biti zadovoljni načinom na koji su startali u sezonu.

Sjajni Siakam je ubacio na kraju 30 poena uz po pet skokova i asistencija, Kyle Lowry ga je pratio s 20 poena, osam asistencija i pet skokova, a Fred VanVleet dodao je 13 poena i 11 asistencija. Kod Pistonsa Andre Drummond ubacio je 21 poen uz 22 skoka, Langston Galloway dodao je 17 poena, a Derrick Rose 16 poena uz desez asistencija.

Milwaukee Bucksi upisali su drugi ovosezonski poraz i to ovaj put u gostima kod Boston Celticsa. Boston je predvođen Kembom Walkerom slavio 116:105.

Bucksi su odigrali korektnu utakmicu, ali nisu uspjeli u zadržati visok ritam u kojem su ušli u susret, dozvolili su Bostonu seriju 26:7 u trećoj dionici čime su Celticsi preuzeli vodstvo i kasnije kontrolirali susret.

Walker je ubacio 32 poena uz šest skokova i asistencija, Jayson Tatum dodao je 25 poena, a Gordon Hayward ubacio je 21 poen uz deset skokova i sedam asistencija. Kod Bucksa Khris Middleton upisao je 26 poena i šest skokova, Giannis Antetokounmpo dodao je 22 poena i 14 skokova.

Poput All-Star dvoboja izgledao je susret u Washingtonu gdje su Wizardsi ugostili Houston Rocketse. Uz niz vrhunskih individualnih izvedbi, treba istaknuti kako ipak obrane nisu oduševile i jedni i drugi bili su koncentrirani na napad, a manje kako se obraniti.

James Harden ubacio je 59 poena, a upravo 59., slobodno bacanje 2.4 sekunde prije kraja, donijelo je Rocketsima pobjedu.

Clint Capela dodao je 21 poen i 12 skokova, a Russell Westbrook 17 poena, deset skokova i 12 asistencija. Kod domaćina Bradley Beal završio je s 46 poena, a Rui Hachimura dodao je 23.

Dvoboj u Philadelphiji obilježila je tučnjava dvojice elitnih centara. Karl-Anthony Towns i Joel Embiid fizički su se sukobili, sijevnule su šake prije nego su napokon razdvojeni. Obojica su na kraju isključeni, a Philadelphia je već tada imala visoku prednost koju nije ispustila do kraja.