Ostali sportovi

Južnoafrička Republika do trećeg naslova svjetskog prvaka u ragbiju

Petar Jenjić • subota, 02.11.2019.

Ragbi reprezentacija Južnoafričke Republike po treći je puta u povijesti osvojila naslov svjetskog prvaka, a u finalu je svladala Englesku s 32:12...

Treći naslov svjetskog prvaka u ragbiju osvojila je Južnoafrička Republika koja je u finalu odigrala odličnu utakmicu protiv Engleske i slavila sa 32:12.

Bila je to dominantna utakmica JAR-a koji je tako nakon 1995. godine u Johannesburgu i 2007. godine u Parizu osvojio novi naslov najbolje na svijetu. Tako se izjednačila po broju titula s Novim Zelandom.

Očekivano, to je bila jako čvrsta utakmica u kojoj su i jedni i drugi do poena u prvom poluvremenu dolazili kroz penale. Dva više imao je JAR koji je na poluvremenu vodio s 12:6.

Ključan se trenutak dogodio u 66. minuti kada su Južnoafrikanci došli do "tryja" kojeg potvrđuje Mapimpi. Pollard je konvertirao bodove, a nakon osam minuta stigli su do novog pokušaja kojeg realizira Kolbe i tako rješava pitanje pobjednika.