Manchester City i Liverpool spašavali se preokretima, Arsenal trese kriza

Mihaela Bradovski • subota, 02.11.2019.

U poslijepodnevnom dijelu programa u Premiershipu nekoliko zanimljivih susreta i dosta drame. Liverpool i Manchester City bili su u problemima, a Redsi su do pobjede došli tek u 94. minuti...

Liverpool je zadržao svu prednost nad Manchester Cityjem nakon što je svladao u gostima Aston Villu s 2:1. Vrlo težak dvoboj za Liverpool koji je dugo bio u zaostatku i tek u završnim minutama došao do oba gola i pobjede.

Vrlo loše Redsi su ušli u utakmicu, primili su pogodak unutar prvih 25 minuta i to nakon što je obrana bila postavljena jako loše kod ubačaja iz slobodnog udarca iskosa. Potpuno sam ostao je Trezeguet i bez problema je zabio za vodstvo.

Vrijeme je prolazilo i pritisak je sve više rastao, a lopta je napokon završila u domaćoj mreži u 87. minuti kada zabija Andrew Robertson.

Već se činilo da će susret završiti bez pobjednika kada u 94. minuti nakon ubačaja iz kornera loptu glavom u mrežu skreće Sadio Mane i spašava svoju momčad.

Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu.

Manchester City također je bio u problemima i u rezultatskom zaostatku, ali on je za razliku od Liverpoola u 86. minuti zabio za potpuni preokret.

Southampton se još oporavlja od teškog stradavanja protiv Leicestera 9:0 i da je slučajno ovdje slavio, to bi mu neizmjerno značilo.

Poveo je već u 13. minuti golom Ward-Prowsea i stvari su se počele na lijep način rasplitati za goste, ali ne treba podcijeniti moć Cityja.

Guardiolina momčad u nastavku susreta ipak je uspjela doći do preokreta. U 70. minuti Walker je ubacio prizemnu loptu točno na Aguera koji reagira ubojito iz prve i zabija za 1:1.

U 86. minuti Walker prelazi iz uloge asistenta u ulogu strijelca i donosi pobjedu Cityju koji je u tom trenutku znajući za rezultat iz Birminghama imao razloga za zadovoljstvo.

Remi je viđen na Emiratesu gdje je Arsenal ugostio momčad Wolverhamptona i odigrao 1:1. Arsenal može biti zadovoljan remijem, gosti su bili opasniji, imali puno više udaraca na gol i možda su zaslužili i više.

u 21. minuti domaćin je poveo golom Pierre-Emerick Aubameyanga i držao je vodstvo sve do 76. minute. Tada Joao Moutinho ubacuje loptu pred gol, najviši u skoku je Raul Jimenez koji zabija za konačnih 1:1.