Teška ozljeda Gomesa i gol u 98. minuti obilježili dvoboj Evertona i Tottenhama

Matej Kačan • nedjelja, 03.11.2019.

Dvostruki program ponudila je engleska Premier liga, a u prvoj utakmici Leicester je s 0:2 svladao Crystal Palace uz novi show Jamieja Vardyja. U dvoboju Evertona i Tottenhama vidjeli smo remi uz stravične scene ozljede...

U prvoj subotnjoj utakmici Premier lige Leicester je u gostima svladao Crystal Palace s 0:2 za treću pobjedu u nizu i treće mjesto na tablici, dok je Palace na devetom mjestu. Glavna zvijezda utakmice bio je Jamie Vardy koji je izveo dosta specifičnu proslavu svog pogotka.

U prvom poluvremenu vidjeli smo 14 udaraca, ali ništa osim udarca Vardyja u 19. minuti ne zaslužuje da se okarakterizira kao dobra šansa. Tako se s miroljubivih 0:0 otišlo na poluvrijeme.

Drugi dio je također ponudio dosta podjednaku utakmicu, ali je puno bolje i konkretnije šanse imao Leicester. Iz jedne takve u 57. minuti Caglar Soyuncu postavlja 0:1. U 74. minuti priliku je imao Ndidi, ali gađa pokraj vrata.

Jamie Vardy je u 88. minuti riješio susret za 0:2, preuzeo je prvo mjesto na ljestvici strijelaca Premier lige, a onda je izveo "ptičju" proslavu pogotka pred navijačima Palacea koji su poznati pod nadimkom "The Eagles":

Vardy tako nikada ne prestaje oduševljavati i šokirati, a novu priliku za pogotke i proslave imat će u kod kuće protiv Arsenala. Palace će na teško gostovanje na Stamford Bridge gdje ga čeka Chelsea.

Ono što je trebala biti puno zanimljivija utakmica između Evertona i Tottenhama ponudilo je dva potpuno različita poluvremena. Ove dvije ekipe s pravom možemo prozvati velikim razočarenjima ovosezonske Premier lige, a točno tako su odigrale i prvih 45 minuta iz kojih ne možemo izdvojiti ama baš ništa.

Više toga smo vidjeli u drugom poluvremenu, ali najviše su u središtu pozornosti bili sudac i VAR. U 52. minuti Son pada u kaznenom prostoru Evertona, ali nakon VAR provjere odlučeno je da nema penala.

U 63. minuti vidjeli smo prvi pogodak na utakmici. Son je poslužio Delea Allija koji su ruba 16 metara pogađa za 0:1. Baš Ali je bio središte nove VAR provjere šest minuta kasnije kad je rukom igrao u svom kaznenom prostoru.

Ruka Allija bila je visoko podignuta, ali Martin Atkinson i VAR kažu da opet nema jedanaesterca. Nakon toga nismo vidjeli ništa posebno do najstravičnijeg trenutka utakmice.

Andre Gomes bio je u duelu sa Sonom i Aurierom, a Son je debelo promašio svoj start i sve je završilo hororom. Gomes je, čini se, slomio nogu, a Son je u suzama i šoku napustio teren uz direktan crveni karton. Nakon takvih trenutaka za očekivati je da se utakmica smiri jer su svi akteri bili u šoku, a opravdano je pokazana i velika sudačka nadoknada od čak 12 minuta.

U dubini te sudačke nadoknade u 98. minuti Cenk Tosun glavom nakon ubačaja Dignea pogađa mrežu Tottenhama za 1:1 i podjelu bodova uz velike žrtve koje ne zadovoljavaju nikog.