Trešnjevka se slobodnim bacanjima vratila pa tijesno izgubila od Banovića

Matej Kačan • srijeda, 06.11.2019.

Košarkašice Trešnjevke upisale su peti poraz u ženskoj regionalnoj WABA ligi. U utakmici prepunoj uspona i padova domaćin Banovići je slavio sa 75:74...

Košarkašice Trešnjevke upisale su peti poraz u WABA ligi. U dvoboju dvije ekipe koje su imale 1-4 omjer bolja je bila domaća ekipa Banovića koja je tako sad na 2-4, dok je Trešnjevka na 1-5.

Dobro su igračice Deana Nemeca krenule u utakmicu. Nakon deset minuta igre Trešnjevka vodi s 20:29, dobro je funkcionirao napad zagrebačke momčadi. Isti taj napad izdao je Trešnjevku u drugoj četvrtini koju su Banovići uzeli s 21:9 pa se na poluvrijeme ide s 41:38.

Trešnjevka je uspjela držati utakmicu u egalu i povremeno voditi kroz treću četvrtinu nakon koje je 58:58, a onda je u prvom dijelu posljednje dionice upala u rupu iz koje se nije uspjela izdići. Dvije i pol minute prije kraja Banovići vode 73:66, a u zadnje dvije minute pri rezultatu 75:69 Trešnjevka čini 5:0.

Ipak ta serija nije bila dovoljna za izjednačenje ili preokret, a tragičarka je ispala Josipa Pavić koja je u posljednjoj minuti imala slobodna bacanja za izjednačenje, ali je pogodila jedno od dva bacanja te Trešnjevka gubi.

Anđela Katavić je Trešnjevku vodila s 18 poena, a 17 je dodala Marta Savić. Kod pobjednica je najefikasnija bila Nikolina Delić s 19 poena te Jovana Marković s 18 ubačaja.