Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Vedran Đurak
Mirko Marić 52'
Osijek

Hajduk s igračem manje u burnom dvoboju svladao Osijek i zadržao stopostotan učinak na Poljudu

Branimir Korać • nedjelja, 10.11.2019.

Hajduk je stigao do sva tri boda u susretu protiv Osijeka, imao je jako težak posao, ali ipak je uspio slaviti. Izdržali su Splićani s igračem manje u zadnjih 20 minuti nakon isključenja Jaira koji zbog toga neće moći igrati niti protiv Dinama...

Borben i uzbudljiv bio je dvoboj između Osijeka i Hajduka, prije ga možemo okarakterizirati takvim nego kvalitetnim. Za takvo što trebalo bi smanjiti broj pogrešaka, a njih je bilo puno previše, neke su bile početničke i izravno utjecale na rezultat.

Atmosferu je uzburkao prije susreta Ivica Kulešević koji je atmosferu na Poljudu opisao kao ponekad atmosferom linča, no danas je bila daleko od toga, neugodnije su se zbog povika s tribina trebali osjećati Damir Burić i njegovi igrači.

Hajduk je krenuo dosta rezervirano i Osijek je u prvih 15-ak minuta izgledao bolje. Igralo se uglavnom na Hajdukovoj polovici, ali domaća obrana odbacivala je napade Osijeka i izuzev jednog opasnog udarca Pilja izvana, nije bilo nikakve opasnosti.

Hajduk je prvi put imao priliku opasnije zaprijetiti iz slobodnog udarca sa 17 metara kojeg Mijo Caktaš ipak ne izvodi dobro. Međutim ubrzo ipak pogodak za goste.

U 22. minuti lijep napada Splićana, Jradi pronalazi u 16 metara Caktaša koji se namješta na udarac i iskosa zabija za 1:0.

U završnici prvog dijela ogromna pogreška Osijekove obrane, točnije Silve. Brazilac je jako loša uštopao loptu, idealno je poslužio Eduoka koji tako ni kriv ni dužan dolazi u situaciju jedan na jedan s Ivušićem i zabija za 2:0.

Ipak dvije minute kasnije Osijek poravnava. Krasan gol s 20-ak metara postigao je Mihael Žaper koji je idealno naciljao u mrežu.

U posljednjim sekundama prvog dijela nova ogromna pogreška Osječana. Žaper je vraćao loptu unazad, ona je bila točno za Jaira koji iskosa puca i gađa vratnicu.

U drugom dijelu vrlo brzo Osijek dolazi do poravnanja, Marić je odlično pucao izvana, lopta je odskočila ispred Ljubića, prevarila ga i završila u mreži.

Pokušavali su i jedni i drugi nakon toga doći do pogotka, neuspješno sve do 72. minute. Tada Osijek još jednom kardinalno griješi, lopta dolazi do Jaira koji iskosa vara Ivušića.

U trenutku slavlja Jairo je nogom udario i slomio korner zastavicu i Pajač mu pokazuje opravdano drugi žuti karton. Uslijedila je gužva, a Vušković s klupe zarađuje izravni crveni karton zbog prigovora.

Osječani su pokušavali do kraja susreta poravnati, najbliži tome bio je Ndockyt, ali nije zabio i ostalo je 3:2.