Grizzliesi u zadnjoj sekundi do pobjede, Lakersi se lako obračunali s Warriorsima

Petar Jenjić • četvrtak, 14.11.2019.

Odigrano je noćas još pet utakmica na NBA parketima. Memphis Grizzliesi slavili su u posljednjoj sekundi protiv Charlotta Hornetsa, dok su puno lakše do pobjede stigli Los Angeles Lakersi koji su svladali Golden State Warriorse...

Četvrtu pobjedu sezone upisali su Memphis Grizzliesi koji su slavili kod Charlotta Hornetsa sa 119:117. Domaćin se vratio s deset koševa zaostatka, da bi Devonte Graham poravnao rezultat tricom za 117:117. Ostalo je 22.7 sekundi do kraja, a odgovornost na drugoj strani preuzeo je Ja Morant koji je položio u zadnjoj sekundi.

Morant je predvodio pobjednike s 23 poena i 11 skokova, Jonas Valančiunas dodao je 18 koševa i 13 skokova, a Marko Gudurić 17 poena.

Terry Rozier s 33 poena, pet skokova i šest asistencija predvodio je Charlottu, Malik Monk dodao je 20 koševa, osam skokova i pet asistencija.

U utakmici na veliki broj poena do pobjede su stigli Boston Celticsi koji su na domaćem parketu bili bolji od Washington Wizardsa sa 140:133. Imali su Celticsi 16 koševa viška tri i pol minute prije kraja, Wizardsi su serijom 12:0 uspjeli doći blizu, međutim, bliže od toga ipak nije išlo.

Kemba Walker predvodio je Celticse s 25 poena, pet skokova i pet asistencija. Jayson Tatum dodao je 23 koša, a Jaylen Brown 22 poena i pet skokova.

Gostima nije pomogao niti sjajni Bradley Beal s 44 poena, pet skokova i šest asistencija. Rui Hachimura dodao je 21 koš.

Sedmu pobjedu sezone upisali su Minnesota Timberwolvesi koji su ugostili San Antonio Spurse i slavili sa 129:114. Domaćin je vodio većim dijelom utakmice, dok su gosti posljednje imali još početkom treće četvrtine. Kako je utakmica odmicala Minnesota je bila sve bolja, a završnim minutama susreta imala je i 22 poena viška.

Andrew Wiggins s 30 poena, osam skokova i sedam asistencija predvodio je Wolvese, dok je Karl-Anthony Towns

DeMar DeRozan s 27 poena i pet skokova te LaMarcus Aldridge s 23 koša bili su najbolji kod Spursa.

I bez Anthonyja Davisa Los Angeles Lakersi bez većih su problema svladali Golden State Warriorse te stigli do devete pobjede sezone. Slavili su sa 120:94, u susretu u kojem su zaostajali tek u dva navrata na početku utakmice. Ostatak dvoboja bili su apsolutno dominantni što je pokazao i konačan rezultat.

LeBron James s 23 poena, šest skokova i 12 asistencija predvodio je Lakerse, Kyle Kuzma dodao je 22 koša i pet skokova, a JaVale McGee 18 poena, 17 skokova, tri blokade i tri ukradene lopte.

Kod Warriorsa je D'Angelo Russell ubacio 21 poen i osam skokova, Eric Paschall dodao je 15 poena.

NBA:
Charlotte Hornets - Memphis Grizzlies 117:119
Orlando Magic - Philadelphia 76ers 112:97 (Vučević 25p, 12sk / Richardson 19p, 6sk)
Boston Celtics - Washington Wizards 140:133
Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 129:114
LA Lakers - Golden State Warriors 120:94