Berrettinijev oproštaj uz pobjedu, Thiem u polufinalu unatoč porazu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.11.2019.

Matteo Berrettini upisao je pobjedu u zadnjem kolu grupne faze ATP Finalsa, ali to mu neće pomoći da se probije u polufinale. Dominic Thiem već ranije je osigurao prolaz i ovaj poraz nije mu mogao uzeti mjesto u četiri najbolja...

Odigran je prvi susret trećeg kola skupine B ATP Finalsa u kojem je Matteo Berrettini svladao u tri seta Dominica Thiema. Berrettini se borio za častan oproštaj pobjedom dok je za Thiema to bilo tek odrađivanje posla nakon što je već ranije osigurao nastup u polufinalu.

Na igri Thiema osjetile su se posljedice posljednja dva dramatična susreta protiv Rogera Federera i Novaka Đokovića u kojima je slavio. Nije imao imperativ protiv Talijana i nije bio toliko fokusiran.

Prvi set odlučen je tek na samom kraju. Breakova nije bilo sve do 4:4 kada Thiem gubi servis, ali odmah i vraća break i set odlazi u 13. igru. Tamo je Berrettini poveo sa 6:1 i sa 7:3 uzeo set.

U drugom setu Thiem je izgubio servis kod 3:2 i poslije toga nije zaprijetio povratkom.

Berrettini je tako slavio sa 7:6, 6:3 i zadovoljan uz pobjedu napušta London.