Uspješan start kvalifikacija: Hrvatske košarkašice bez problema u Latviji

Petar Jenjić • četvrtak, 14.11.2019.

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija uspješno je krenula u kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine pobjedom protiv Latvije...

Krenule su kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine, a hrvatska ženska košarkaška reprezentacija natječe se u skupini I.

Prvi protivnik bila je Latvija koju su hrvatske košarkašice nadigrale na gostovanju rezultatom 83:65 te tako na najbolji mogući način otvorile spomenute kvalifikacije.

Hrvatska je prvu četvrtinu zaključila s vodstvom 21:18, da bi u drugoj bila bolja od protivnica za 13 razlike (23:9). U nastavku susreta još je podebljala prednost pa je tako uoči zadnjih deset minuta imala 23 poena viška (63:40). Do kraja su Latvijke tek ublažile poraz.

Ivana Dojkić predvodila je Hrvatsku s 27 poena, pet skokova i osam asistencija, Ivana Tikvić dodala je 15 koševa i osam skokova, a Ana-Marija Begić 13 poena i 13 skokova.

Elina Dikaioulaku sa 17 poena bila je najučinkovitija kod Latvije.