Federer nadigrao Đokovića, Srbin ostao bez prolaska skupine i svjetskog broja jedan

Petar Jenjić • četvrtak, 14.11.2019.

Roger Federer pobijedio je Novaka Đokovića u trećem meču skupine na završnom Mastersu u Londonu te tako izborio prolazak u sljedeću fazu...

Izravan dvoboj za plasman u polufinale Mastersa u Londonu otišao je na stranu Rogera Federera koji je za 72 minute svladao Novaka Đokovića sa 6:4, 6:3.

U 49. međusobnom dvoboju stigao je tako do 23. pobjede te ostavio srpskog tenisača bez polufinala i svjetskog broja jedan na kraju sezone.

Federer je odigrao odlično od početka do kraja, posebno na svom servisu gdje nije dopustio protivniku previše. Imao je manje grešaka te zasluženo stigao do pobjede.

U prvom setu dovoljan je bio jedan break, a do njega je stigao u trećem gemu. Kod rezultat 2:2 u drugom setu Švicarac oduzima servis protivniku i do kraja uspijeva napraviti još jedan, kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika.