Ante Miše barem privremeno doveo Turkmenistan na vrh skupine

Mihaela Bradovski • utorak, 19.11.2019.

Ante Miše odrađuje dobar posao s reprezentacijom Turkmenistana te je stigao do treće pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo...

U kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo Turkmenistan se nalazi u skupini H i još uvijek ima šanse za hvatanje jedne od prve dvije pozicije čime bi se plasirao u treću fazu natjecanja.

Reprezentacija pod vodstvom Ante Mišea Upisala je novu pobjedu, ovaj put protiv Šri Lanke na svom travnjaku s 2:0 i u ovom trenutku nalazi se na vrhu skupine. Tamo može i ostati na kraju ove godine ako Libanon i Sjeverna Koreja u kasnijem terminu danas remiziraju. Onaj koji upiše pobjedu u tom dvoboju preskočio bi Turkmenistan i zasjeo na vrh.

Šri Lanka je posljednjeplasirana bez ijednog boda i pobjeda Mišinih izabranika se i očekivala. Osigurali su je Abdy Bašimov golom u 44. minuti te Altymyrat Annadurdyyew golom u 59. minuti.

Sljedeći nastup Turkmenistan će imati u ožujku iduće godine kada će gostovati u Južnoj Koreji.