Reprezentacija - prijateljske utakmice, 19.11.2019, 18:00 h, Aldo Drosina, Pula
Giorgi Papunašvili 18'
Gruzija

Hrvatska u Puli bolja od Gruzije uz ozljede Vlašića i Juranovića

Jan Šneler • utorak, 19.11.2019.

Hrvatska nogometna reprezentacija upisala je pobjedu protiv Gruzije u prijateljskom dvoboju odigranom u Puli. Gruzijci su vodili, ali je Hrvatska preokretom stigla do pobjede 2:1...

Levan Šengelia
39'
13
Bačana Arabuli
51'
9
Otar Kiteišvili
65'
5
Gia Grigalava
80'
11
Giorgi Kvilitaia
83'
7
Giorgi Haraišvili
88'
Vladimir Weiss

Nakon pobjede na Rujevici protiv Slovačke, Hrvatska je večeras u Puli slavila u prijateljskom susretu protiv Gruzije. Iako se Gruzijce često podcjenjuje, momčad Vladimira Weissa pokazala je naznake dobre igre što im daje optimizam prije dodatnih kvalifikacija za Euro. S druge strane, Hrvatska je odigrala bez nekoliko važnih prvotimaca koje je Zlatko Dalić odlučio odmoriti.

Hrvatska nije najbolje krenula u susret premda je imala dominaciju u posjedu lopte. U 13. minuti, Gruzija je imala sjajnu priliku. Otar Kakabadze sjurio se po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac gdje isprve tuče Jaba Jigauri, ali srećom malo pored gola. Dvije minute kasnije, Ivan Perišić imao je odličnu priliku, izbio je sam pred vratara malo iskosa, ali Giorgi Makaridze bio je na mjestu.

Nažalost, u 18. minuti Gruzijci su došli do vodstva. Giorgi Papunašvili ostavljen je potpuno sam, dugo je vukao loptu i uputio udarac s ruba šesnaesterca. Iako je šut bio prilično slab, Lovre Kalinić slabo je procijenio udarac i primio prilično naivni gol.

Hrvatska ipak nije dugo gubila jer je u 23. minuti Guram Kašia postigao autogol. Ubacio je iz slobodnog udarca Mislav Oršić, lopta je išla prema golu, a Kašia ju je tijelom skrenuo u mrežu. Zbunio je primljeni pogodak Gruzijce jer su samo minutu kasnije skoro primili drugi gol.

Ivan Perišić oteo je jednu izgubljenu loptu, pucao isprve malo iskosa, ali nažalost zatresao je okvir gola. Nakon uzbuđenja sredinom prvog dijela, Hrvatska je nastavila s dominantnijom igrom, ali pogodaka nije bilo.

Na odmoru, Dalić promijenio je čak četiri igrača. Pogodio je svakako s uvođenjem Josipa Juranovića koji je sjajno reagirao u 53. minuti. Odlično je ubacio, pronašao Perišića koji glavom zabija za vodstvo Vatrenih. Nakon drugog gola, sve više su izbornici koristili zamjene tako da je i ritam igre pao.

Nažalost, u 80. minuti zbog ozljede je teren morao napustiti Nikola Vlašić, Hrvatska je ostala s igračem manje i bilo je vidljivo kako svi jedva čekaju da utakmica završi. Da stvar bude gora, par minuta kasnije na travnjaku je ostao i Juranović te je tako Hrvatska igrala nekoliko minuta s dvojicom manje na terenu.

Krenula je i jaka kiša, Hrvatska se sve više branila što je Gruzija nastojala iskoristiti za izjednačenje. Sjajnu priliku imali su gosti u nadoknadi no lopta pogađa u tijelo Milana Badelja koji praktički spašava sigurni pogodak.

Utakmica je zaključena pobjedom, Hrvatska čeka vikend i ždrijeb skupina na Europskom prvenstvu, a sigurno da će se nestrpljivo čekati i liječnički nalazi Vlašića i Juranovića.