HT Prva liga, 16. kolo, 23.11.2019, 15:00 h
1:0 Varaždin
Varaždin

Pogodak Ndiayea donio Gorici tri važna boda protiv Varaždina

Mihaela Bradovski • subota, 23.11.2019.

Gorica je stigla do nove pobjede u HT Prvoj ligi, u drugom susretu 16. kola bila je bolja od Varaždina s 1:0. Za pobjedu je trebala jedan pogodak, a on je djelo Cherifa Ndiayea...

Gorica je uspješno odradila posao protiv Varaždina i stigla je do pobjede 1:0. Iznenađenja na kraju nije bilo, ali Varaždinci su se pokazali kao tvrd orah i nije domaćin tako lako slavio.

Sam susret nije obilovao nekom kvalitetom, posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem je bilo vrlo malo toga vrijednog spomena. U jednom trenutku Varaždinci su tražili kazneni udarac kada je slavljenik Marina požrtvovnim uklizavanjem blokirao pokušaj, Varaždinci su tražili igranje rukom, ali sve je bilo čisto.

Goričani su imali neku inicijativu, ali niti Varaždin nije bio zabunkeriran jer nije niti dopustio Gorici da mu stvori neki veliki pritisak.

U drugom dijelu ipak bolje izdanje i jednih i drugih. Pogodak je stigao u 58. minuti kada je Kristijan Lovrić s desne strane ubacio pred vrata gostiju, na lopti je bio Cherif Ndiaye koji je zakucava u gredu, lopta se odbija iza gol linije i s malim odmakom sudac Bel pokazuje na centar.

Varaždinci su pokušali doći do poravnanja, imali su nekoliko pokušaja, ali do pogotka nisi došli. Na drugoj strani jednu priliku prokockao je Zwolinski i ostalo je 1:0.