Cibona na krilima Bundovića i Katića slavila kod Mege!

Petar Jenjić • nedjelja, 24.11.2019.

Košarkaši Cibone stigli su do nove pobjede u ABA ligi, na gostovanju kod Mege Bemax slavili su rezultatom 76:72...

Do druge uzastopne pobjede u regionalnoj ABA ligi stigla je Cibona koja je gostovala kod Mege Bemax u podnevnom terminu. Vukovi su slavili sa 76:72.

Tijekom prvog poluvremena domaćin je bio bolji, ali Cibona u trećoj četvrtini okreće rezultat u svoju korist. Egal je ostao u samoj završnici iz koje je zagrebačka momčad ipak izašla pobjednički.

Nakon izjednačene prve četvrtine, domaćin je preuzeo vodstvo u drugoj. Iako nije vodio velikom razlikom, Cibona je uglavnom bila u zaostatku, a serijom od 7:0 domaćin je imao devet koševa viška u 19. minuti (40:31). Istom se razlikom otišlo na poluvrijeme.

Imala je srpska momčad i dvoznamenkasto vodstvo na početku nastavka, ali proradio je napad Cibone koji je ubrzo ubacio deset vezanih poena te ubačajem Josipa Bilinovca stigao do vodstva (48:47).

Isti je igrač zabio i za osam koševa prednosti, a nešto kasnije svojih novih pet poena ubacio je Bundović koji je doveo Vukove do dvoznamenkaste prednosti (60:50). Serijom 7:0 domaćin je zaključio treću četvrtinu.

Tri i pol minute prije kraja Mega je vodila sa 69:67, a nakon toga ostala bez poena sve do posljednjih 14 sekundi. Tada je Mišković tricom smanjio na 74:72, ali Toni Katić s linije slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu.

Sjajni Filip Bundović susret je zaključio s 26 poena i devet skokova, dok je Toni Katić dodao 22 poena. Najbolji je kod Mege bio Marko Simonović s 23 poena i osam skokova, dok je Mišković dodao 16 poena