Vodeni sportovi

Vaterpolisti Mladosti dominantnim nastupom u finalu osvojili Kup

Branimir Korać • nedjelja, 24.11.2019.

Mladost je u finalu Kupa Hrvatske nadigrala Jug i pobjedom 16:12 došla do trofeja osvajača Kupa. Odlično finale za Zagrepčane koji su odradili vrhunski posao, podigli formu u ključnom trenutku i zasluženo slavili...

Veliko finali Hrvatskog vaterpolskog kupa odigrano je u Splitu gdje su se sastali Mladost i Jug. Jug je u finale ušao u statusu favorita, posebno nakon što se Mladost mučila u posljednjim susretima i nije izgledala uvjerljivo. Uostalom Jug ju je nadigrao u regionalnoj ligi prije nekoliko dana, ali ovaj put priča je bila drugačija.

Sjajan nastup Bajićevih igrača, potpuno su dominirali, posebno u drugom poluvremenu kada je Jug pao, a Mladost bez problema održavala kontrolu nad susretom.

U prvom poluvremenu igralo se potpuno ravnopravno i nijedna momčad nije imala niti u jednom trenutku dva gola prednosti. Jug je bio blizu vodstva na poluvremenu, ali četiri sekunde prije odlaska na odmor Josip Vrlić je poravnao na 6:6.

U trećoj dionici Mladost se uspijeva prvi put odvojiti. U manje od minutu i pol golovima Matiasa Biljake, Luke Bukića i Lovre Miloša Mladost je pobjegla na 10:7, Jug se uspio u jednom trenutku vratiti na 11:10 golom Fatovića, ali s dva gola Bukića u zadnjoj minuti Mladost je odnijela prednost u zadnju četvrtinu 13:10.

U zadnjih osam minuta Jug nije zaprijetio. Mladost je mirno odradila posao, otišla i na četiri razlike i nakon toga je i Jugu bilo jasno kako susret može završiti samo na jedan način.

U posljednjim trenucima susreta Zoran Bajić pozvao je minutu odmora, ali ne kako bi pripremio neku taktičku varijantu ili akcije već kako bi igračima prvi čestitao na osvajanju Kupa.

Četiri gola kod Mladosti postigao je Luka Bukić, tri Cosmin Radu, po dva su dodali Franko Lazić i Josip Vrlić, a po jedan Lovre Miloš, Matias Biljaka, Miloš Ćuk, Luka Bajić i Alex Bowen. Kod poraženih pet golova postigao je Paulo Obradović, tri Loren Fatović, a po jedan Filip Kržić, Daniil Merkulov, Alexandros Papanastasiou i Hrvoje Benić.