Česi odnijeli pobjedu iz Osijeka, Brokerima novi poraz

Sportnet, Petar Jenjić • utorak, 26.11.2019.

Večeras je odigrano peto kolo Alpe Adria Cupa u kojem su Brokeri izgubili od češkog kluba Sluneta Usti sa 75:65...

Košarkaši Vrijednosnica Osijek poraženi su na domaćem terenu od Slunete Usti sa 75:65. Češkoj momčadi ovo je treća pobjeda iz isto toliko utakmica, dok je Brokerima ovo bio četvrti poraz u petom susretu.

Prvi koš na utakmici postignut je u drugoj minuti kada Svejcar zabija za dva poena. Prva četvrtina igrala se "koš za koš" te završava rezultatom 18:17. Obje momčadi radile su veliki broj pogrešaka, a prvo poluvrijeme završava uz minimalnu prednost gostiju (30:29).

Trener Vrijednosnica Domagoj Kujundžić radio je veliku rotaciju igrača i pružio priliku mladim igračima, a zaigrali su svi osim ozlijeđenog Lovre Bašića. Iako puno mlađi, Brokeri uspijevaju parirati iskusnoj gostujućoj ekipi, ali utakmica završava rezultatom 75:65 za goste.

Kod Vrijednosnica najbolji su bili Lovro Buljević sa 17 poena i devet skokova, Antonio Jordano s 12 poena i Andrija Šarenac s 11 poena i sedam asistencija.

Kod gostujuće ekipe najviše su se istaknuli Ljubomir Čampara s 18 poena i sedam skokova te Spencer Svejcar sa 17 poena.