Planinić i Žganec bolji od Zubčića u okršaju Hrvata

Matej Kačan • srijeda, 27.11.2019.

Pravo bogatstvo susreta smo imali na rasporedu u Fibinom Europe kupu, a u tri susreta na parket su izašli Hrvati koji su najzastupljeniji bili u dvoboju u Rumunjskoj...

Čak trojica Hrvata sudjelovala su u susretu Cluja i Eniseja. Cluj je kod kuće bio poprilično siguran s 97:83, a najveći dio posla obavljen je kroz drugu i treću četvrtinu. U tih, središnjih 20 minuta utakmice rezultat je bio 59:49 te je Cluj pobjegao na dvoznamenkastu razliku.

Darko Planinić je bio jedan od predvodnika Cluja s 18 poena uz šest skokova, dok je Karlo Žganec dodao 15 poena i čak osam dodavanja. Patrick Richard je bio najbolji kod Rumunja s 21 poenom. Tomislav Zubčić je kod poraženih ubacio devet poena uz četiri skoka.

Leiden je tek nakon produžetka slavio protiv PVSK Veolije sa 105:100, a deset poena je kod pobjednika ubacio Drago Pašalić. Vrijedi spomenuti i poraz Phoenixa iz Bruxellesa od jednog od favorita natjecanja, Pinar Karsiyake. Turci su slavili s 93:90, a kod ekipe iz belgijske i europske prijestolnice solidan nastup je imao Josip Jukić koji je nedavno stigao iz Sonik Puntamike.

Jukić je za 18 minuta ubacio osam poena uz tri skoka. Posljednji hrvatski predstavnik bio je Domagoj Bubalo koji je s tek dva poena sudjelovao u porazu svog Intera iz Bratislave od Benfice. Portugalska omčad je bila bolja s 95:91.