Braća Drežnjak i Filipović vodili Široki do visoke pobjede nad Slobodom

Matej Kačan • subota, 30.11.2019.

Osmo kolo košarkaškog prvenstva u BiH u Pecari su otvorili domaćin Široki te Sloboda iz Tuzle. Domaćin je bio uvjerljiv s 82:60...

Dvoboj Širokog i Slobode u Pecari imao je jasan hrvatski pečat. Široki s klupe vodi Hrvoje Vlašić, dok je nedavno Slobodu preuzeo Damir Mulaomerović. Šok terapija u Tuzli nije uspjela jer je Široki bio uvjerljiv s 82:60.

Nakon prvih deset minuta košarke utakmica je bila ravnopravna uz blago vodstvo domaćina, 19:17. Odvajanje Širokog kreće u drugoj četvrtini, a nastavlja se i u trećoj pa je nakon 30 minuta igre na semaforu 66:48.

Posljednja dionica bila je tek odrađivanje posla za Široki te se razlika popela do konačnih 22 razlike. Široki je do pobjede došao na hrvatski pogon. Mateo Drežnjak bio je sjajan s 23 poena, a 15 poena uz devet dodavanja dodao je Goran Filipović. Mateov brat Dario Drežnjak ubacio je 14 poena s klupe.