Vukušić promašio penal pa ipak zabio u pobjedi Olimpije Ljubljane

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.12.2019.

Ante Vukušić bio je strijelac u pobjedi Olimpije Ljubljane koja i dalje čvrsto drži prvo mjesto u prvenstvu Slovenije...

Novi pogodak u prvenstvu Slovenije postigao je Ante Vukušić koji je odigrao cijelu utakmicu za Olimpiju Ljubljanu koja je slavila s 2:1 na gostovanju kod Brava.

Hrvatski igrač prvo je promašio penal, ali se kasnije iskupio i zabio za vodstvo te stigao do 16 golova u sezoni. Njegova momčad nakon 19 kola ima pet bodova prednosti ispred prvog pratitelja Maribora i sedam više od Aluminija.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, a najbolju priliku imao je upravo Vukušić koji je u 42. minuti propustio realizirati kazneni udarac.

Ipak, hrvatski napadač doveo je svoju momčad u vodstvo u 75. minuti kada je uspio pospremiti loptu u mrežu s osam metara nakon nekoliko neuspješnih pokušaja svojih suigrača i odbijenih lopti.

Tri minute kasnije na 2:0 povećao je Jucie Lupeta, dok je konačan rezultat na drugoj strani postavio Arafat Mensah u 83. minuti.