Trešnjevka se držala kod Zvezde pa uvjerljivo pala

Matej Kačan • srijeda, 04.12.2019.

Košarkašice Trešnjevke proažene su na gostovanju kod Crvene Zvezde s 89:61 u sklopu osmog kola WABA lige...

Crvena Zvezda ime je koje ulijeva strahopoštovanje u muškoj košarci, ali u ženskoj se Srpkinje muče pa su na tek dvije pobjede. Nažalost, ova druga je došla nakon utakmice osmog kola WABA lige protiv Trešnjevke.

Bolje su u igru krenuli domaćini, ali Trešnjevka brzo preuzima konce igre i polako gradi prednost koja je nakon deset minuta 22:21, a polobicom druge četvrtine dostiže i deset poena razlike. Na poluvremenu je 37:32 za hrvatske igračice.

Zvezda je sve okrenula i naplatila s kamatana u furioznoj trećoj dionici koja je s 27:10 pripala domaćoj ekipi, a dominacija se nastavlja i u posljednjoj četvrtini koja je poslužila za dizanje rezultata na konačnih 89:61 te razlike na velikih +27.

Kod Zvezde su četiri igračice preuzele inicijativu i vodstvo, a istaknula se Ivana Katanić s 15 poena te osam dodavanja. Kod Trešnjevke je Ivana Ujević zabila 13, a po 12 su dodale Turkalj i Pavić.