Dvoboj Hrvata u Baru pripao Markoti

Matej Kačan • srijeda, 04.12.2019.

Nastavlja se natjecanje u košarkaškoj Ligi prvaka, a u sedmom kolu svojih je predstavnika imala i hrvatska košarka...

Riga je kod Nižnjeg iz Novgoroda vodila na ulasku u posljednju dionicu da bi odigrala groznu četvrtu četvrtinu i zabila tek devet poena. Nižnji je s 19:9 okrenuo utakmicu u svoju korist i pobjedio s 80:78, a za goste je šut za prrodužetak promašio Kristijan Krajina.

Hrvatski centar je bio dvoznamenkast, ubacio je 11 poena za 30 minuta na parketu. Tijesni poraz upisao je i Igor Miličić na klupi Anwila koji je kod kuće izgubio od AEK-a sa 77:79.

Dva predstavnika pod obručima Hrvatska je imala u Baru. Mornar je bio uvjerljiv te je svladao turski Gaziantep s 84:77. Mornar su već po običaju vodili Pullen s 23 i Needham s 15 poena, ali pratio ih je Damir Markota s 14 poena te šest skokova za 27 minuta.

Ivan Buva nije mogao sam, vukao je gostujuću ekipu s 30 poena uz osam skokova, ali se nitko nije priključio.