Parma i Cagliari pobjedama na svom travnjaku do osmine finala Coppa Italije

Branimir Korać • petak, 06.12.2019.

Parma protiv Frosinonea i Cagliari protiv Sampdorije upisali su domaće pobjede u šesnaestini finala Kupa i tako izborili nastup u osmini finala...

Parma je izborila prolaz u osminu finala Kupa vrlo tijesnom pobjedom protiv Frosinonea na svom travnjaku s 2:1. Bila je bolja i opasnija, ali tek u sudačkoj nadoknadi riješila je pitanje prolaza.

U 20. minuti povela je golom Luce Siligardija i tu prednost odnijela je na odmor.

Sredinom drugog dijela Frosinone dolazi do poravnanja za koje je zaslužan Marcello Trotta, ali u završnici gosti ipak nisu izdržali, dosuđen je kazneni udarac koji u 92. minuti Hernani pretvara u pogodak.

Dalje ide i Cagliari koji je također s 2:1 bio uspješniji od Sampdorije. Gosti su ozbiljnije shvatili ovaj dvoboj i u njega ušli s jačim sastavom, bili su i bolji protivnik većim dijelom susreta, ali za razliku od njih, domaćin je pogađao.

U sedmoj minuti Cagliari je poveo, a strijelac je bio Alberto Cerri da bi na početku drugog poluvremena zabio Daniele Ragatzu za 2:0. Sampdoria je smanjila u 87. minuti preko Manola Gabbiadinija, ali nije uspjela doći i do potpunog povratka.