Cibona vodila pa se raspala u trećoj dionici, Igokei slavlje u Domu sportova

Matej Kačan • petak, 06.12.2019.

U 10. kolu ABA lige Cibona je domaćinstvo odradila u Domu sportova, a taj izlet nije završio baš uspješno jer je Igokea slavila s uvjerljivih 91:66...

Cibona nije uspjela doći do četvrte pobjede u nizu i polovičnog 5-5 omjera u ABA ligi. Utakmica s Igokeom odigrana je u Domu sportova zbog koncerta u Draženovoj dvorani, a Cibona je nakon solidnog prvog poluvremena "pukla" u trećoj dionici i izgubila s 91:66.

Nakon početnog vodstva Igokee od 3:0 Cibona je puno ozbiljnije shvatila prvu dionicu pa je na krilima Novačića i Gibsona brzo došla u vodstvo koje je nakon trice potonjeg iznosilo 20:12. Igokea je ipak s 5:0 završila četvrtinu da bi vratila rezultat u egal.

Prvu polovicu druge četvrtine Cibona je igrala bolje te se preko Bundovića i Prkačina održavala na nekih sedam razlike, ali se vidjelo da to nije to pa je Igokei opet dopuštena velika serija na kraju dionice. Ovaj put je to iznosilo 7:0, a rezultiralo je minimalnim vodstvom gostiju na poluvremenu.

U drugom dijelu nastavlja se izrazito negativan trend igre Cibosa. Simeunović vodi Igokeinih 9:3 na otvaranju poluvremena za bijeg na sedam razlike, a onda se događa novih 7:0 koji su bili ključni za odvajanje gostiju na dvoznamenkastu razliku. Vaughn je povezao dvije trice, a Green je nakon svoje serije slobodnih bacanja dodao još jednu za Igokeinih 35 poena u četvrtini i 71:53 u korist momčadi iz Aleksandrovca.

Ista pjesma nastavila se i u posljednjoj dionici. Vaughn se totalno razgoropadio i Cibona ne može obraniti ništa pa Amerikanac u NBA maniri veže četiri trice, a nakon koša Ilića je i maksimalnih +29 za goste. Do kraja su tek Katić i Bilinovac ublažili poraz pa je na kraju stajalo 91:66 za goste.

Katić, Novačić i Bundović su ubacili po 10 poena u jednoj blijedoj partiji Cibone, dok je Vaughn sa šest trica istorpedirao hrvatskog predstavnika i stigao do 24 poena. Green je bio sjajan s 14 poena uz deset asistencija i važnom ulogom u odvajanju Igokee u trećoj dionici.

Ciboni sad slijedi nešto lakša obaveza u domaćoj ligi protiv Škrljeva, a nakon toga je na rasporedu vatreno gostovanje u Beogradu kod Partizana.