HT Prva liga, 18. kolo, 06.12.2019, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1.471

Mihaela Bradovski • petak, 06.12.2019.

Dinamo je upisao pobjedu protiv Varaždina 1:0 i tako s pobjedničkim okusom ulazi u dvoboj protiv Manchester Cityja. Pobjedu Modrima donio je Mario Gavranović...

Dinamo je puno teže od očekivanja stigao do pobjede protiv Varaždina. Pred svega 1471 gledateljem odnio je pobjedu 1:0 uz dva različita lica. U prvom poluvremenu stvorio je stvarno velik broj prilika i nedopustivo puno promašivao, a u drugom dijelu se namučio, kao da ga je sustigla nervoza i sjećanje na onaj dvoboj iz Varaždina.

Nenad Bjelica zaigrao je u zadnjoj liniji sa Stojanovićem i Moubandjeom na bekovima te Dilaverom i Ademijem na stoperu i to bi trebala biti obrana za City. Nekog posla nisu imali i ne može se ocijeniti kako su igrali.

Modri su dobro krenuli, prvo je Kadzior sjajno opalio, a lopta prošla malo pokraj vratnice nakon krasne obrane Nevistića.

Sjajni Nevistić odlično je obranio pokušaje Marina i Kadziora i u osmoj minuti.

Dinamo je nizao prilike, pucao iz svih pozicija i pravo je čudo kako lopta nije ušla u gol. U tim trenucima činilo se da Varaždinu prijeti vrlo visok poraz.

Gojak, Kadzior, Marin, Stojanović, Moro, Petković, svi su pokušavali, ali na odmoru je bilo 0:0.

Osam lopti skinuo je Nevistić samo u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu nastavilo se uz Dinamovu dominaciju, ali i uz manje prilika, Varaždinci su se sjajno borili, nekakva nervoza uvukla se u Dinamove redove i bilo je teško doći do prilika. Ipak, u 77. minuti Dinamo dolazi do pogotka.

Olmo je ubacio iz slobodnog udarca, Nevistić je odbio loptu, ali samo kratko do Marija Gavranović koji iz blizine zabija.

U završnici je zaprijetio Varaždin preko Stolnika, praktički jedini put na susretu, ali Livaković je predobar vratar da bi ga takvo što iznenadilo.

Ostalo je 1:0 i Dinamo uzima tri boda za privremeni odlazak na plus 10.