Vodeni sportovi

Olympiakos dobiva bitku za prvo mjesto, Jug pao u Pireju

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.12.2019.

Vaterpolisti Juga upisali su poraz u sedmom kolu skupine A Lige prvaka. Gostovali su u Pireju kod Olympiakosa koji ih je svladao sa 6:5...

Olympiakos je napravio veliki korak prema osvajanju prvog mjesta u skupini A Lige prvaka. U svom bazenu ugostio je i svladao Jug te tako pobjegao drugoplasiranom Jugu na četiri boda s tim da sada Jugaše može preskočiti i Barceloneta u slučaju pobjede u Splitu protiv Jadrana.

U ovom dvoboju Jug je imao dosta problema, posebno u početku susreta kada se brzo našao u zaostatku. Olympiakos je poveo s 3:0, a Jug je svoj prvi gol postigao tek na sredini druge dionice kada je Daniil Merkulov smanjio na 3:1.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Grka 3:2, a Jug je tu propustio nekoliko prilika za poravnanje. Dva puta Jugašima je dosuđen prekršaj u napadu pa su tako dvije prilike propustili bez da su uputili loptu prema golu.

Ipak poravnanje je stiglo. Sredinom treće dionice prvo je Hrvoje Benić smanjio na 4:3, a onda Paulo Obradović pogodio za 4:4.

Imao je Jug napad i za vodstvo, ali Loren Fatović nije pogodio s igračem više.

Odgovorio je zato Olympiakos, prvo je Mylonakis zabio za 5:4, Jug propustio čak pet napada za novo poravnanje da bi tri minute prije kraja Ivan Buljubašić zabio za 6:4.

Fatović je još jednom smanjio pa je Jug imao nova dva napada za novo poravnanje i barem bod, ali Merkulov prvo nije nadmudrio Zerdevasa, zatim je pogodio vratnicu i Olympiakos odnosi pobjedu.

Nitko kod Juga nije zabio više od jednog gola, a postigli su ga Fatović, Merkulov, Papanastasiou, Benić i Obradović. Kod domaćina dva gola postigao je Mourikis, a po jedan i Buljubašić i Joković.