Zenit se vratio protiv Himkija pa izgubio

Matej Kačan • ponedjeljak, 09.12.2019.

U 10. kolu ruske VTB United lige Himki je u Sankt Petersburgu svladao domaći Zenit s 108:101...

Nakon deset kola ruske VTB lige Himki je jedina neporažena momčad te je uvjerljivo prvi na tablici. Najnovija pobjeda došla je u gostima kod Zenita koji je poražen sa 108:101 te je na omjeru 4-6.

Već u prvoj četvrtini Himki postiže svoju najveću prednost. Nakon 10 minuta igre je 33:18, a kroz drugu i treću dionicu Zenit je pomalo grickao razliku te nakon 30 minuta košarke dolazi i u minimalno vodstvo.

Ono je iznosilo i 83:81 na šest minuta do kraja susreta, ali je do kraja Himki predvođen Švedom otišao do serije 16:2 i nedohvatljive prednosti, a na koncu i do 108:101 na semaforu nakon 40 minuta igre.

Šved je bio maestralan kod Himkija s 30 poena i 13 dodavanja, a priključio mu se i Sergej Karašev s 20 ubačaja. Kod poraženih je 23 ubacio Abromaitis.