Vodeni sportovi

Mladost upisala vrlo važnu pobjedu protiv Marseillea

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.12.2019.

Vaterpolisti Mladosti nisu imali lagan posao protiv Marseillea, ali su upisali pobjedu 12:11 protiv izravnog konkurenta za Final 8. S ovim bodovima Zagrepčani su si povećali šanse za prolaz...

Mladost je dvoboj protiv Marseillea označila kao jedan od ključnih u borbi za Final 8 i posebno nakon one blamaže u Mađarskoj protiv FTC-a, ništa osim pobjede nije dolazilo u obzir.

Poraz bi stvorio dodatne probleme u borbi za završni turnir stoga je bilo vrlo važno upisati pobjedu, osigurati ulazak u 2019. godinu u Top 4. Pobjeda Marseillea bacila bi Mladost na ljestvici iza njih, a u drugom dijelu natjecanja Zagrepčani putuju u Francusku stoga je bilo iznimno bitno ovdje uzeti bodove.

Mladost je imala sjajan ulazak u utakmicu, povela je s 4:0, sve je izgledalo savršeno, međutim Francuzi se nisu predavali. U drugoj dionici polako su nagrizali zaostatak i došli su na 6:5, postigli su čak pet golova u šest minuta druge dionice te zaprijetili potpunim povratkom.

Na poluvrijeme se otišlo sa 7:5 za Mladost zahvaljujući golu Franka Lazića.

I u drugo poluvrijeme Mladost je ušla odlično, povela je s 12:6 i onda stala. Marseille je napravio seriju 5:0, ali iako je došao na 12:11, pobjeda Mladosti nije bila pod upitnikom.

Po tri gola za Mladost postigli su Cosmin Radu, Luka Bukić i Konstantin Harkov.