Tunižani ponizili Xavijev Al Sadd u susretu za peto mjesto

Branimir Korać • utorak, 17.12.2019.

Esperance Tunis osvojio je peto mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu. U susretu za peto mjesto s čak 6:2 svladao je katarski Al Sadd...

Dvoboj za peto mjesto na Svjetskom klupskom prvenstvu donio je dvoboj koji nije ponudio nikakvu neizvjesnost. Esperance Tunis lakoćom je slavio protiv Al Sadda, dobrim dijelom i zbog igrača više najvećim dijelom susreta.

Tunižani su sve riješili već u prvom poluvremenu, u 13. minuti već je bilo 2:0 zahvaljujući golovima Elhounija i Badrija, a onda slijedi novi šok, Hassan zarađuje isključenje i Tunižani penal. Realizirao ga je Badri za ogromnu prednost u ranoj fazi.

Al Sadd je nakratko smanjio zaostatak iz penala preko Bounedjaha, no na odmor se ipak odlazi s tri gola viška za Tunižane pogotkom Elhounija.

U drugom dijelu Al Sadd zarađuje još jedan penal i golom Al Haydosa smanjuje na 4:2, ali više od toga nije išlo. Elhouni ubrzo upotpunjuje hat-trick, a Derbali postavlja konačnih 6:2.