Željko Šakić među najboljima u pobjedi Lietkabelisa, Roko Rogić jako dobar u slavlju Nymburka

Petar Jenjić • utorak, 17.12.2019.

Hrvatski košarkaši igrali su i večeras u košarkaškoj Ligi prvaka, a jako dobre utakmice u pobjedama odigrali su Željko Šakić i Roko Rogić, kao i Ivan Buva u porazu...

Četvrti uzastopni poraz upisao je Gaziantep koji je na domaćem terenu poražen od Nymburka 79:69. Češka je momčad tako stigla do sedme pobjede, a druge uzastopne u gostima.

Vojtech Hruban s 22 poena i pet skokova predvodio je goste, Roko Rogić dodao je 14 poena (5/6 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 1/2), pet skokova i devet asistencija za 22 minute na terenu.

Najbolji je kod Gaziantepa bio Ivan Buva s 14 poena (4/9 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 3/5) i sedam skokova za 27 minuta u igri.

Četvrtu pobjedu u zadnjih pet utakmica upisao je Lietkabelis koji je danas bio bolji od vodeće Manrese sa 77:61 i tako joj nanio treći poraz sezone.

Željko Šakić bio je jedan od trojice igrača Lietkabelisa s 14 poena (2/6 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/6), čemu je dodao devet skokova i dvije asistencije za 30 minuta u igri.

Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Guillem Jou s 11 poena.

Oostende kojeg vodi Dario Gjergja slavio je kod Hapoel Holona sa 59:58 te tako upisao četvrtu pobjedu. Pobjedničke koševe ubacio je MiKyle McIntosh sa slobodnih bacanja 25 sekundi prije kraja.

Mornar nije imao šanse na gostovanju kod Tenerifa koji su slavili sa 91:61, a do pobjede ih je predvodio Giorgi Šermadini s 22 poena i osam skokova.

Derek Needham ubacio je 11 poena kod Mornara, Damir Markota dodao je sedam poena (2/4 za dva, 1/2 za tricu) za 20 minuta u igri.