Zubac skroman u poraz Clippersa, Bucksi svladali Lakerse

Petar Jenjić • petak, 20.12.2019.

Noćas su odigrane još tri utakmice u NBA ligi, a nastupio je i Ivica Zubac čiji su Clipperse poraženi od Rocketsa. Milwaukee Bucksi bili su bolji od Los Angeles Lakersa, a San Antonio Spursi od Brooklyn Netsa...

U dvoboju dviju najboljih ekipa ove sezone, Milwaukee Bucksi svladali su Los Angeles Lakerse sa 111:104 te im tako nanijeli drugi uzastopni poraz, čime su se ujedno i vratili pobjedama nakon poraza od Dallasa. Klupa Bucksa nadigrala je klupu Lakersa sa 34:4. Osim na samom početku, Milwaukee je cijelu utakmicu bio u vodstvu, a imao je i 21 poen viška.

Giannis Antetokounmpo s 34 poena, 11 skokova i sedam asistencija predvodio je Buckse, dok je George Hill dodao 21 poen.

Anthony Davis predvodio je Lakerse s 36 poena, deset skokova i pet asistencija, dok su po 21 poen dodali Danny Green i LeBron James koji je ubilježio triple-double (12 skokova, 11 asistencija).

Do 11. pobjede stigli su San Antonio Spursi koji su slavili kod kuće protiv Brooklyn Netsa sa 118:105. Na ulasku u posljednju četvrtinu imali su dva poena viška, a zadnjih 12 minuta dobili su sa 35:24. Netsima se na početku četvrte dionice ozlijedio David Nwaba koji je potrgao Ahilovu tetivu i morat će pauzirati do kraja sezone.

Spurse je do pobjede predvodio Patty Mills s 27 poena, dok je LaMarcus Aldridge dodao 20 poena i deset skokova.

Netsima nije pomogao niti sjajni Spencer Dinwiddie koji je ubacio rekordan 41 poen te dodao pet asistencija, kao ni Jarrett Allen s 19 poena, 13 skokova i šest asistencija.

Houston Rocketsi slavili su na gostovanju kod Los Angeles Clippersa sa 122:117, a susret su prelomili u završnici. Četiri minute prije kraja bilo je poravnato na 113:113, da bi u naredne dvije i pol minute Rocketsi napravili seriju 9:0.

Prvo ime Rocketsa bio je Russell Westbrook s 40 poena, deset skokova i pet asistencija, dok je James Harden dodao 28 poena i deset asistencija.

Paul George predvodio je Clipperse s 34 poena i devet skokova. Ivica Zubac dodoa je tri poena (1/6 za dva, slobodna bacanja 1/2), četiri skoka i jednu asistenciju za 15 minuta u igri.