Đokoviću poraz protiv sjajnog Tsitsipasa, Nadal vrlo uvjerljiv

Branimir Korać • petak, 20.12.2019.

Za titulu pobjednika ekshibicijskog turnira u Abu Dhabiju borit će se Stefanos Tsitsipas i Rafael Nadal...

Susret za peto mjesto i dva polufinala bili su na rasporedu u Abu Dhabiju ovog petka. Andrej Rubljev u prvom meču dana svladao je Hyeona Chunga u dva tie-breaka te tako osvojio peto mjesto, a nakon toga došao je red na polufinala.

Prvo je donijelo odmah poraz za drugog igrača svijeta Novaka Đokovića. Đoković je igrao protiv Stefanosa Tsitsipasa i nije uspio zadržati prednost koju je stekao te je izgubio u tri seta.

Prvi set je dobio sa 6:3, u drugom je izborio tie-break iako je gubio s 5:1, no u 13. igri pao je sa 7:4. Odluka je pala u trećem setu gdje Đoković odmah gubi servis i do kraja seta nije uspio zaprijetiti Tsitsipasu.

Tako ipak neće biti dvoboja između Đokovića i Rafaela Nadala jer je Nadal svoj posao protiv Karena Hačanova odradio bez ikakvih problema.

Španjolac je potpuno dominirao, od početka do kraja meča sve je bilo u njegovom znaku te je slavio sa 6:1, 6:3.