Podravka Vegeta zaključila godinu pobjedom u Sesvetama, domaćin izdržao 35 minuta

Branimir Korać • subota, 21.12.2019.

Rukometašice Podravke Vegete u Sesvetama su svladale Sesvete Agroproteinku s 37:30. Netipično puno primljenih pogodaka i problemi kroz prvih 35 minuta, ali nakon toga sve je bilo u znaku Koprivničanki...

Podravka Vegeta gostovala je u Sesvetama i očekivano slavila, ali Sesvećanke se mogu pohvaliti da su bile najefikasnije od svih protivnika Podravke u hrvatskom prvenstvu ove sezone. Još u 35. minuti bile su u egalu, ali onda se gošće na slovenski pogon odvajaju.

Početak susreta nije davao nikakve naznake da bi moglo biti neke neizvjesnosti u bilo kojoj fazi dvoboja, naime Podravka je odmah pobjegla na 5:2, imala tijekom prvog poluvremena i pet golova prednosti, ali Sesvećanke su se uspjele vratiti.

S tri uzastopna pogotka na početku drugog poluvremena Sesvete su izjednačile na 19:19, no zahvaljujući ponajviše Tjaši Stanko Podravka je pobjegla na 24:20 i nakon toga podizala prednost sve do najviših 33:24.

Završilo je 37:30 za Podravku uz ipak dobar otpor domaćih igračica, ali nedovoljan da bi pobjeda došla pod znak pitanja.

11 golova kod Podravke je postigla je Tjaša Stanko, Selena Milošević dodala je šest, a Elena Gjorgijevska pet. Kod Sesveta Lucija Bešen skupila je deset obrana, a Bernarda Čalušić postigla je osam golova.