Monterrey boljim izvođenjem penala do trećeg mjesta na Svjetskom klupskom prvenstvu

Branimir Korać • subota, 21.12.2019.

Finalni dan Svjetskog klupskog prvenstva otvoren je susretom za treće mjesto u kojem su se sastali Monterrey i Al Hilal, a Meksikanci su bili uspješniji zahvaljujući boljem izvođenju jedanaesteraca...

Meksički Monterrey zaključio je nastup na Svjetskom kčlupskom prvenstvu u Dohi na trećem mjestu. Može se reći ipak zasluženo, Monterrey je bio bolji protivnik i zaslužio je pobjedu.

Borba za treće mjesto ovim klubovima nekako je bila predodređena, ipak su Liverpool i Flamengo za klasu bolji i bilo bi iznenađenje da su Monterrey ili Al Hilal u svojim polufinalima došli do pobjede.

U susretu za treće mjesto Al Hilal je prvi došao do prednosti i to u 35. minuti kada je Al Shahrani odlično ubacio, a Carlos Eduardo glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Monterrey ipak dolazi do preokreta. U 55. minuti Gonzalez zabija glavom nakon dolaska iz drugog plana, a pet minuta kasnije Meza nakon asistencije Zaldivara zabija za preokret.

Al Hilal je ipak izborio jedanaesterce, u 66. minuti Bafetimbi Gomis zabo je za 2:2.

U raspucavanju Kanno nije bio uspješan u petoj seriji i Monterrey je odnio pobjedu.