Šunjiću 90 minuta u drami, Bilić kiksao kod kuće i izgubio prvo mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 29.12.2019.

25. kolo engleskog Championshipa donijelo je mnoštvo utakmica i drama, a izdvajamo dvije utakmice s hrvatskim predstavnicima...

West Brom Slavena Bilića više nije prva momčad druge engleske lige, popularnog Championshipa. Ulogu lidera zasad je preuzeo Leeds koji je nakon velike drame kod Birminghama izašao kao pobjednik, dok je West Brom kod kuće izgubio od Middlesbrougha.

West Brom je u prvo poluvrijeme upao nekako ošamućeno i to se vidjelo na broju udaraca kojih je gost imao četiri puta više (8:2). Jedan od tih udaraca odsjeo je i u mreži WBA, a djelo je Daniela Ayale u 17. minuti.

U drugom dijelu West Brom je stisao i preuzeo loptu, ali blok gostiju nikako nije uspio probiti. Silan pritisak Bilićevih trupa otvorio je prostor za kontranapade Middlesbrougha, a baš jedan takav je u četvrtoj minuti nadoknade definitivno riješio pitanje pobjednika. Strijelac je bio Fletcher. Filip Krovinović je nakon prvijenca za Boxing Day dobio pola sata u porazu.

Kiks Bilićevih igrača iskoristio je Leeds koji je nakon drame i golijade s 4:5 svladao Birmingham za koji je punu minutažu odigrao Ivan Šunjić. Nakon 20 minuta se činilo da će Leeds do pobjede jer je nakon pogodaka Coste i Harrisona gost vodio s 0:2, ali na 1:2 smanjuje Bellingham i drugo poluvrijeme donosi veliku dramu punu preokreta.

U 61. na 2:2 poravnava Jutkiewicz, a osam minuta kasnije vodstvo Leedsu vraća Ayling. Ni tu nije stala drama jer se nakon 80. minute odvila prava golijada i čak četiri pogotka u 12 minuta.

U 83. minuti Bela izjednačava na 3:3, a samo minutu kasnije Ayling je u ulozi asistenta za Dallasa koji vraća na 3:4. Zasigurno su igrači Birminghama mislili da imaju bod udžepu kad je u prvoj minuti nadoknade na 4:4 vratio Jutkiewicz svojim drugi golom, ali je tri boda i prvo mjesto Leedsu donio stoper domaćina Harding svojim autogolom u petoj minuti nadoknade.

Leeds je tako isplivao na prvo mjesto tablice uz isti broj bodova kao i West brom, dok je Fulham treći. Spomenimo još i to da je Luton upisao novi poraz te je pretposljednji. Lutonu nije pomogla ni promjena vratara. Simon Sluga ovaj put nije dobio priliku među vratnicama, ali je njegov klub svejedno primio tri gola od Bristola.