Prvog dana ATP Cupa Norvežani iznenadili SAD, Australci pomeli Njemačku, a Rusi Italiju

Branimir Korać • petak, 03.01.2020.

Odigrano je prvih šest dvoboja ATP Cupa, a za iznenađenja su se pobrinuli Bugari i Norvežani koji su bili bolji od Velike Britanije i SAD-a...

Belgija je otvorila nastup na ATP Cupu očekivanom pobjedom 3:0 protiv Moldavije. Glatko je posao odradio tek David Goffin koji je lakoćom svladao Radua Albota. Puno više od očekivanja mučio se Steve Darcis koji je svladao Aleksandera Cozbinova u tri teška seta. Tek u završnici trećeg slomio je otpor Moldavca, a Belgija je već nakon singla stigla do pobjede.

Iznenađenje je priredila Norveška koja je s 2:1 svladala SAD. Krenulo je očekivanom pobjedom Taylora Fritza nakon čega je Casper Ruud spasio dvije meč lopte u drugom setu i preokretom svladao Johna Isnera. Iznenadio je i norveški par te je SAD upisao poraz.

Grci su svu nadu polagali u Stefanosa Tsitsipasa da će ih ostaviti na životu do parova, ali porazio ga je Denis Shapovalov u dva tie-breaka. U konačnici glatkih 3:0 za Kanadu koja nije izgubila niti set u ovom susretu.

Veliko razočaranje na startu za Njemačku koja se nadala kako će Alexander Zverev i par odraditi posao protiv Australije, ali nije išlo. Zverev je podbacio protiv Alexa De Minaura, izgubio u tri seta, a u ranijem meču Struff je ionako bio autsajder protiv Kyrgiosa.

Iznenađenje je priredila Bugarska koja je svladala Veliku Britaniju 2:1. I očekivalo se da će odluka pasti u parovima. Tako je i bilo, favoriti su bili Murray i Salisbury, ali Dimitrov i Lazarov neočekivano su došli do pobjede.

Rusi su upisali pobjedu 3:0 protiv Italije uz samo jedan izgubljeni set i to onaj Daniila Medvedeva protiv Fabija Fogninija. Medvedev je malo zaspao na početku meča i izgubio prvi set sa 6:1, ali nakon toga sve je bilo u njegovom znaku.

U subotu rano ujutro kreće i Hrvatska i to protiv Austrije. Prvi će na terenu od 7:30 biti Denis Novak i Marin Čilić, a nakon njih igraju Dominic Thiem i Borna Ćorić. Meč bi trebali zaključiti u paru Oliver Marach i Jürgen Melzer protiv Ivana Dodiga i Nikole Mektića.