Ibrahimović upisao prve minute, Milan bez pobjede, Rog skrivio penal u teškom porazu Cagliarija

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 06.01.2020.

Navijači Milana dočekali su povratak Zlatana Ibrahimovića, ali niti on nije uspio odvesti Milan do pobjede protiv Sampdorije. Juventus nije imao problema, pregazio je Cagliari uz hat-trick Ronalda, a Atalanta je bila najuvjerljivija protiv Parme...

Proteklih dana talijanski nogomet obilježio je povratak Zlatana Ibrahimovića koji se vratio u Milan, no njegov povratak nije donio Milanu pobjedu protiv Sampdorije.

Ibrahimović je ušao u igru u 55. minuti umjesto Poljaka Piateka koji još jednom nije impresionirao. Zlatan je imao jedan solidan pokušaj, ali nije uspio svladati Audera.

Puno uspješniji bio je Juventus koji je ugostio Cagliari i na krilima raspoloženog Cristiana Ronalda slavio je s 4:0.

Gosti su cijelim tijekom susreta bili u podređenom položaju i nisu uspjeli uspostaviti svoju igru, a izdržali su 50-ak minuta. Ronaldo tada zabija prvi put i dovodi Juventus u vodstvo da bi u 66. minuti Marko Rog skrivio kazneni udarac startom nad Paulom Dybalom. Penal je izveo Ronaldo i zabio za 2:0.

Ubrzo je u igru ušao Gonzalo Higuain i nije mu dugo trebalo da povisi na 3:0, a prste u tom golu imao je Ronaldo koji je krasnom dugačkom loptom i stavio Higuaina u šansu.

Točku na i stavio je raspoloženi Ronaldo hattrickom u 82. minuti za konačnih 4:0.

Rog je odradio cijelu utakmicu.

Mario Pašalić s klupe je gledao visoku pobjedu Atalante 5:0 protiv Parme. Ono što posebno veseli trenera Gasperinija je povratak Duvana Zapate nakon dva i pol mjeseca pauze. Dobio je zadnjih 20 minuta, ovaj put nije zabio, ali probio je led i ponovno je na terenu.

Dva gola za Atalantu postigao je Josip Iličić, a po jedan su dodali Gomez, Freuler i Gosens.