Cibona bez stresa pregazila Dubravu

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.01.2020.

14. kolo i 2020. godinu u HT Premijer ligi otvorile su Cibona i Dubrava Furnir u gradskom dvoboju, a očekivano je vrlo uvjerljiva bila Cibona s rezultatom 107:64...

Za razliku od ABA lige, Cibona je u 2020. u HT Premijer ligi krenula vrlo uspješno. U zagrebačkom dvoboju 14. kola Vukovi su bili bolji od Dubrave Furnir s uvjerljivih 107:64.

Vrlo autoritativno je krenula Cibona u dvoboj pa nakon početnog manjeg egala brzo radi 12:0 i skače s četiri na 16 poena razlike, a do kraja prve dionice već je 34:14. Serija se nastavlja i na početak druge dionice pa je nakon 15 minuta igre već 30 razlike, ali su tada i gosti malo pokazali zube pa rade 12:2 seriju i smanjuju na 48:28, dok je na poluvremenu 55:31.

Brzo je Cibona opet digla razliku na 27 početkom treće četvrtine, a onda je u velikom stilu s četiri trice i tri bacanja rezultat podignut na čak 88:46. U posljednjih deset minuta malo je pušten gas pa je razlika ostala više-manje ista te na semaforu na kraju svijetli 107:64.

Kod Cibone koja je odmor mogla priuštiti Toniju Katiću, Mati Vuciću te Marinu Roziću najbolji je bio Roko Badžim s 24 poena, dok je Marko Ramljak ubacio 16. U slabom izdanju Dubrave jedini dvoznamenkasti su bili Marko Šarac i Christopher Hortman s 12, odnosno 10 poena.