Anorthosis pobjedom preuzeo vrh, Schildenfeld otvorio golijadu

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.01.2020.

U 15. kolu ciparskog prvenstva Anorthosis je u gostima s uvjerljivih 0:3 svladao Paphos te je preuzeo prvo mjesto lige, a prvi pogodak je postigao Gordon Schildenfeld...

Anorthosis je došao u goste Paphosu koji vodi Željko Kopić te se očekivala uvjerljiva pobjeda pošto domaćin leži pri dnu ljestvice s tek 12 bodova, a posao je uredno odrađen s 0:3 za preuzimanje prvog mjesta na tablici.

Prvi pogodak za lidera je postigao hrvatski stoper Gordon Schildenfeld već u drugoj minuti, a drugi i treći pogodak bili su djelo Španjolca Rayja iz jedanaesteraca u 29. i 58. minute.

Schifo je odigrao svih 90 minuta u pobjedi, a društvo mu je u obrani kroz cijeli susret pravio još jedan Hrvat Branko Vrgoč.