Petra Martić preokretom do pobjede na startu turnira u Aucklandu

Branimir Korać • utorak, 07.01.2020.

Težak dvoboj je iza Petre Martić na otvaranju sezone u Aucklandu. Tamo je postavljena za drugu nositeljicu, a do drugog kola došla je teškom mukom pšrotiv lucky loserice Usue Maitane Arconade...

Petra Martić spriječila je iznenađenje na startu turnira u Aucklandu gdje je igrala protiv 135. igračice svijeta Usue Maitane Arconade. Martić je izgubila prvi set, dosta se mučila, ali je ipak uspjela zadržati mirnoću i doći do preokreta.

Moglo je biti i lakše, Petra je imala veliku priliku uzeti pri set i tako bi usmjerila meč na svoju stranu.

Vodila je u prvom setu 5:3, kod tog rezultata imala je prvu set loptu, nije ju iskoristila, kao niti onu drugu kod 5:4 na svom servisu. Arconada je tu došla do breaka, vratila se u set i onda još jednim breakom kod 6:5 uzela set.

U drugom setu bilo je break prilika, ali samo jednom je jedna od igračica izgubila servis. Bila je to Arconada kod 2:2 nakon čega je Martić bila uspješna do kraja seta.

Uzela ga je sa 6:4, iskoristila taj nalet u trećem setu koji je otvorila s 5:1 i izborila je mjesto u drugom kolu.

U drugom kolu igrat će protiv Francuskinje Alize Cornet koja ju je davnih dana prije deset godina svladala u Fesu u dva seta.