Westbrooku visok poraz na povratku u Oklahoma City

Branimir Korać • petak, 10.01.2020.

U noćašnjem programu u NBA ligi na rasporedu su bila svega četiri susreta, dvojica Hrvata bila su na parketu i to bez nekog značajnijeg učinka. U najzanimljivijoj utakmici večeri Thunder je pregazio Houston Rocketse na povratku Russella Westbrooka u Oklahoma City...

Minnesota Timberwolvesi upisali su pobjedu protiv Portland Trail Blazersa sa 116:102. Wolvesi su odradili odličan posao i posebno u drugoj i trećoj četvrtini bili su puno bolji protivnik. To razdoblje dobili su čak sa 72:40 i gosti nisu imali nikakve šanse to nadoknaditi.

Portland je šutirao iz igre samo 37 posto dok je s druge strane Minnesotin šut bio na 50 posto.

Andrew Wiggins s 23 poena i osam asistencija predvodio je domaćina, Robert Covington dodao je 15 poena, a Gorgui Dieng 12 poena i deset skokova.

Damian Lillard ubacio je 20 poena uz osam asistencija, a po 15 poena dodali su Hassan Whiteside (14 skokova) i CJ McCollum. Mario Hezonja za deset minuta ubacio je pet poena (1/3 za dva, 3/3 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Detroit Pistonsi ugostili su Cleveland Cavalierse i upisali su poraz 115:112. Poraz je stigao u produžetku, domaćin je imao priliku na kraju regularnog dijela, ali Derrick Rose nije ubacio šut za pobjedu.

Tristan Thompson predvodio je pobjednika s 35 poena i 14 skokova, a Darius Garland dodao je 20 poena i sedam asistencija. Ante Žižić za sedam minuta upisao je dva poena (1/3 za dva). Kod Pistonsa Andre Drummond ubacio je 28 poena uz 23 skoka, a Derrick Rose 27 poena uz sedam skokova.

Povratak Russella Westbrooka u Oklahoma City protekao je loše za njega i Thunder je visoko slavio protiv Rocketsa sa 113:92. Rocketsi su odigrali loše, James Harden potpuno je podbacio i Thunder je upisao pobjedu.

Oklahoma City predvodili su Danilo Gallinari s 23 poena i 11 skokova te Shai Gilgeous-Alexander s 20 poena, a kod poraženih Westbrook je ubacio 34 poena uz pet asistencija dok je Harden dodao 17 poena uz šut 5/17.

Philadelphia je kao domaćin upisala pobjedu protiv Boston Celticsa sa 109:98. U utakmici večeri Sixersi su slavili i bez Joela Embiida preokretom u posljednjoj dionici.

Josh Richardson ubacio je 29 poena uz sedam asistencija, a Ben Simmons dodao je 19 poena uz devet skokova. Kemba Walker dodao je 26 poena, a Marcus Smart 24 poena.