EP 2020., Skupina C, 2. kolo, 11.01.2020, 16:00 h
Latvija 24:32 Nizozemska

Nizozemska do povijesne pobjede na europskim prvenstvima

Mihaela Bradovski • subota, 11.01.2020.

Nizozemska je neočekivano lako svladala Latviju, pregazila ju je s 32:24 i tako došla do svoje prve pobjede ikad na europskim prvenstvima...

U dvoboju dvije debitantske vrste unutar skupine C Nizozemska je na kraju odnijela uvjerljivu pobjedu. Oba su sastava u susretu drugog kola, a nakon poraza od Njemačke i Španjolske, tražile prve bodove ikad na europskim prvenstvima.

Na putu do tog povijesnog uspjeha najviše se tražilo od Dainisa Krištopansa i Kaya Smitsa. Obojica su na kraju postigla sedam zgoditaka uz konačno zadovoljstvo potonjeg.

Prvo nizozemsko odvajanje stiglo je preko 4:0 serije unutar 23. do 25. minute. Redom su tada pogađali Steins, Adams, Schagen i Boomhouwer čime je izabrani sastav Erlingura Richardssona stigao do 9:4, ali i izazvao kontrareakciju s druge strane.

Naredne minute pripale su latvijskim šuterima, no nakon što je Kreicbergs svoju momčad primaknuo na pogodak zaostatka stigla je nova serija Nizozemaca. U konačnici je prvo poluvrijeme zaključeno upravo pri +5 Nizozemske, dok latvijski rukometaši mogu žaliti zbog velikog broja izgubljenih lopti.

Tribine Trondheim Spektruma u prvom su kolu svjedočile trima crvenim kartonima, a i treći susret unutar iste skupine nije prošao bez jednog. U četvrtoj minuti nastavka pocrvenio je Jasper Adams. Ujedno je to bio i najslabiji period u nizozemskoj igri; bez pogotka su Smits i društvo bili od te 34. do 40. minute.

Latvijski rukometaši isto nisu uspjeli preokrenuti u svoju korist, Nizozemska je lagano grabila prema visokoj pobjedi, a posebno neraspoloženi Latvijci su bili u posljednjih deset minuta tijekom kojih su postigli tek dva zgoditka, uključujući onaj Politersa za konačnih 24:32.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.