EP 2020., Skupina C, 3. kolo, 13.01.2020, 18:15 h
Latvija 27:28 Njemačka
Njemačka

Neuvjerljiva Njemačka s golom razlike svladala Latviju

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.01.2020.

Njemačka je upisala drugu pobjedu u skupini, ali nije bila uvjerljiva i Latvija joj je prijetila do posljednjih sekundi. Ipak Nijemci su slavili s 28:27...

Nakon teškog poraza od Španjolske, Njemačka je upisala pobjedu protiv Latvije, ali dojam nije dobar. Te iste Latvijce rastavili su i Španjolska i Nizozemska, a na kraju su od Njemačke izgubili samo 28:27.

Pobjeda nije bila pod znakom pitanja, Njemačka je ipak iskontrolirala susret, ali očekivao se puno uvjerljiviji nastup i odmor glavnim karikama. Međutim Latvija je u završnici zabrinula Nijemce, ali nije bilo dovoljno vremena.

Do sredine prvog poluvremena igralo se u egalu, Latvija je čak vodio 6:5, ali ona Njemačka radi seriju 8:2 i odvaja se na 13:8. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih promjena i Njemačka je na odmor odnijela 16:11.

Njemačka je dobro otvorila i drugo poluvrijeme te se odvojila na 18:11 da bi u zadnjih 15 minuta krenulo kompliciranje i problemi.

Latvija je smanjila na 25:22, pa u zadnjih pet minuta i na dva razlike, a u završnici i na samo gol zaostatka.

Dvije minute prije kraja Kreicbergs je smanjio na 28:26, Häfner nakon toga gađa vratnicu, a Aivis Jurdzs 50 sekundi prije kraja smanjuje na 28:27.

Ipak, ostalo je premalo vremena i Njemačka odnosi tijesnu pobjedu.

Osam golova postigao je Julius Kühn, a kod Latvije Dainis Krištopans postigao je sedam golova.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.