Sjajni Suton zabio pet golova, Split prikovan na dno, Olmissum na vrhu ljestvice

Petar Jenjić • subota, 18.01.2020.

Odigrane su četiri utakmice 11. kola 1. HMNL. Olmissum je pobjedom protiv Universitasa stigao na vrh ljestvice, dok je Split još jednim porazom, ovoga puta kod Vrgorca, ostao na dnu...

Na vrhu ljestvice skočio je Olmissum koji je slavio na gostovanju kod Universitasa sa 3:0. Nakon prvog poluvremena imao je pogodak prednosti golom Nikole Pavića iz druge minute. U nastavku susreta, u 22. minuti, pobjedu su potvrdili Matej Horvat i Stjepan Perišić.

Do četvrte pobjede sezone stigao je Futsal Dinamo koji je slavio na gostovanju kod Squarea s 3:1. Pogodaka nije bilo sve do završnice prvog poluvremena kada je Dinamo u vodstvo doveo Ivan Šulentić. U drugom poluvremenu, drugi i treći pogodak, postigli su Mihovil Prgomet i Mario Herceg. Poraz je ublažio Mirko Hrkač.

Za dno ljestvice i dalje je prikovan Split koji je porazio momčad Tea Strunje sa 7:3. Čak pet pogodaka u pobjedničkim redovima postigao je odlični Luka Suton, dok su po jedan gol dodali Josip Suton i Toni Jelavić. Strijelci za poraženu momčad bili su Luka Perić, Toni Kirevski i Fernando Wilhelm.

Jako zanimljivo bilo je u Kutiji šibica gdje je Crnica stigla do pobjede protiv Uspinjače sa 6:4 te joj tako nanijela prvi poraz od povratka Koraba Morine.

Nakon prvog poluvremena domaćin je minimalno vodio pogotkom Renata Koturovića. Gosti okreću rezultat golovima: Dragana Vukovića, Josipa Radića i Marinka Šamije. Koturović nakon toga smanjuje na 3:2, a izjednačenje Uspinjači donosi Matija Uremović. Uslijedili su golovi Radića i Vukovića za vodstvo 5:3, Silvio Toth smanjio je na 5:4, ali Radić svojim trećim golom potvrđuje pobjedu Crnice.