Hezonja skroman u porazu Blazersa, igrao i Bender u pobjedi Bucksa

Petar Jenjić • nedjelja, 19.01.2020.

Priliku je noćas dobio i Dragan Bender čiji su Milwaukee Bucksi bili bolji od Brooklyn Netsa, dok su Mario Hezonja i Portland Trail Blazersi izgubili kod Oklahoma City Thundera...

Šestu uzastopnu pobjedu upisali su Milwaukee Bucksi koji su na gostujućem terenu bili bolji od Brooklyn Netsa sa 117:97. Gosti su vodstvo preuzeli u završnici prve četvrtine, a kako je vrijeme odmicalo tako je rasla i prednost. Tako su Bucksi imali i 25 poena prednosti.

Buckse je do pobjede predvodio Giannis Antetokounmpo s 29 poena i 12 skokova, a svoje je minute dobio i Dragan Bender koji je za 20 minuta i pol minuta dodao šest poena (0/5 za dva, 2/4 za tricu), šest skokova i jednu asistenciju.

Najbolji je kod Netsa bio Kyrie Irving sa 17 poena, šest skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte.

Ante Žižić nije nastupio u porazu svojih Cleveland Cavaliersa koji su ispustili 19 poena prednosti protiv Chicago Bullsa. U konačnici su upisali poraz 118:116, a pobjedničku momčad predvodio je Zach LaVine s 42 poena. Najbolji je kod Cavsa bio Kevin Love s 29 poena, pet skokova i šest asistencija.

Los Angeles Lakersi slavili su na gostovanju kod Houston Rocketsa sa 124:115. Domaćin je kroz prvo poluvrijeme imao i 11 poena viška, a na odmor je otišao sa šest poena prednosti (65:59). Ipak, treću četvrtinu Lakersi dobivaju sa 32:17, a u preostalih 12 minuta Rocketsi nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vodstvo momčadi koja se tako vratila pobjedama.

Lakerse je do pobjede predvodio LeBron James s 31 poenom, pet skokova i 12 asistencija, dok je Kyle Kuzma dodoa 23 poena i osam skokova.

Najbolji je kod Rocketsa sa 35 poena, devet skokova i sedam asistencija bio Russell Westbrook.

Portland Trail Blazersi imali su samo osam igrača noćas na raspolaganju što im nije bilo dovoljno za gostujuću pobjedu protiv Oklahoma City Thundera koji je slavio sa 119:106. Osim na samom početku, Thunder je ostatak utakmice stalno bio u vodstvu. Držali su se gosti sve do posljednje četvrtine jako blizu, ali domaćin je ubacio u brzinu više, otišao i na 20 poena viška te prednost sačuvao do kraja.

Najbolji je kod Thundera bio Chris Paul s 30 poena i sedam asistencija, dok je Shai Golgeous-Alexander dodao 22 poena, deset skokova i pet asistencija.

Damian Lillard ubacio je 34 poena te dodao šest dodavanja kod Portlanda. Mario Hezonja dodao je četiri poena (1/3 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i osam skokova za 28 i pol minuta igre.

NBA:
Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 97:117
Atlanta Hawks - Detroit Pistons 103:136 (Collins 20p, 5sk / Rose 27p, 9as)
New York Knicks - Philadelphia 76ers 87:90 (Morris Sr. 20p, 6sk / Simmons 21p, 7sk, 8as)
Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 118:116
Minnesota Timberwolves - Toronto Raptors 112:122 (VanVleet 29p / Culver 26p)
Houston Rockets - LA Lakers 115:124
Golden State Warriors - Orlando Magic 109:95 (Russell 26p, 12as / Fultz 23p, 6sk)
Oklahoma City Thunder - Portland Trail Blazers 119:106