Velić: 'Nemam što negativno reći igračima, igrali smo otvorenu utakmicu'

Sportnet, Petar Jenjić • nedjelja, 26.01.2020.

Trener Cibone Ivan Velić kazao je da su igrali jako dobro 35 minuta, ali da su iz objektivnih razloga pali u završnici...

Cibona je sinoć poražena na domaćem terenu od Budućnosti, a trener Ivan Velić kazao je da jedino momčadi zamjera što je imala dosta situacija koš i slobodno bacanje gdje su igrači naivno padali.

"Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, 35 minuta smo igrali jako dobro. Zadnjih pet minuta smo dosta pali iz objektivnih razloga. Kod one situacije Novačićevog otvorenog šuta kod 78-76 za njih mogla se drugačije okrenuti utakmica da smo pogodili, nakon toga su oni ušli u seriju 9-1 i prelomili utakmicu. To je ipak kvaliteta i nemam jednostavno što negativno reći igračima. Igrali smo jako otvorenu utakmicu. Kontrola ritma je bila dobra. Jedino što zamjeram je puno situacija koš pa slobodno bacanje, tu smo naivno padali tako da smo na kraju imali 30-ak slobodnih bacanja što je puno s obzirom na ovakvu utakmicu. Idemo dalje, za 24 sata nas čeka nova utakmica."

Trener Budućnosti Petar Mijović kazao je da je ovo jako važna pobjeda za njegovu momčad koja je igrala dosta slabije u posljednje vrijeme na gostovanjima i pred ovu je utakmicu morala strepiti.

"Jako važna pobjeda za nas. U posljednih nekoliko kola smo na gostujućem terenu igrali dosta mekano i upisali neke poraze. Iz svega toga smo došli u situaciju da strepimo pred utakmicu s Cibonom. Imam izuzetno poštovanje prema imenu ovog velikog kluba, a onda i prema treneru Veliću i ovim igračima koji rade sjajan posao s obzirom na okolnosti u kojima funkcioniraju. Oni igraju dobru košarku kući, s dosta kontakta, čvrstine i trčanja i nije bilo lako da se adaptiramo na sve to. Odigrali smo dobar početak utakmice, no ponavljaju nam se neke stvari vezane uz obranu. Jako smo sretni što smo prebrodili ovo teško gostovanje i što smo i dalje u utrci za najviši plasman u ABA ligi u regularnom dijelu. Čestitam Ciboni na svemu što su napravili dosad i želim im puno sreće do kraja prvenstva."