Birmingham slavi: Aston Villa nakon deset godina ponovno u finalu

Jan Šneler • utorak, 28.01.2020.

Uzbudljiva je bila uzvratna utakmica polufinala engleskog Carabao kupa gdje je Aston Villa u sudačkoj nadoknadi stigla do slavlja protiv Leicestera...

Iako se u engleskom nogometu ne pridaje ogromna važnost Carabao kupu, nominalno "slabijem" od dva kup natjecanja, uzvratni susret polufinala između Aston Ville i Leicestera bio je sve samo ne nebitan. Obje momčadi izašle su u prilično jakim sastavima nastojeći izboriti finalni susret na Wembleyju, Aston Villa nakon deset, Leicester nakon dugih 20 godina.

Leicester je definitivno bio bolja momčad u prvom dijelu što pokazuju i statistički podaci. Češće su napadali, imali potpunu kontrolu nad posjedom i Aston Villu je ponovno spašavao sjajni Orjan Nyland. U 12. minuti goste je šokirao Matt Targett koji je iskoristio polukontru i silovito iskosa pogodio mrežu Leicestera nakon sjajnog dodavanja Jacka Grealisha.

Aston Villa - Leicester City Rezultati uživo

Gosti su tražili odgovor, pritisnuli, ali nisu imali niti sreće. U 34. minuti Youri Tielemans pogodio je okvir gola. U nastavku ponovno gledamo nešto opasniji Leicester, ali Aston Villa sada izgleda puno bolje i češće odlazi u napadačke akcije.

Gosti su došli do izjednačenja u 72. minuti nakon oštrog ubačaja Harveyja Barnesa i sjajnog ulaska u kazneni prostor Kelechija Iheanacha. Domaća obrana definitivno nije najbolje reagirala prilikom izjednačujućeg pogotka. Uz neke još poluprilike s obje strane, kako je vrijeme odmicalo, činilo se da ćemo ući u dodatnih pola sata produžetaka.

Ipak, Aston Villa došla je do vrijednog gola u trećoj minuti nadoknade. Slabo je reagirala Leicesterova obrana, Ahmed El-Mohamady ubacio je u šesnaesterac gdje je najspretniji bio Trezeguet čiji udarac odlazi u mrežu za konačnu pobjedu momčadi iz Birminghama. Dodajmo također kako je Filip Benković bio na gostujućoj klupi za pričuve, ali nije ulazio u igru.

Aston Villu sada čeka finalni susret 1. ožujka protiv boljeg iz ogleda Manchester Uniteda i Manchester Cityja. S obzirom na to da je City slavio u prvom susretu s 1:3, za očekivati je susret Cityja i Ville. Ujedno je to prilika Aston Villi da dođe do prvog naslova u domaćim kup natjecanjima od 1996. godine kada su posljednji put osvojili Liga kup. Posljednji trofej osvojili su prije 19 godina kada su slavili u Intertoto kupu.