Rukometašice Bjelovara poražene u prvom susretu osmine finala Challenge kupa

Mihaela Bradovski • petak, 31.01.2020.

Rukometašice Bjelovara pokušat će ovog vikenda izboriti prolaz u četvrtfinale Challenge kupa, protivnik je Maccabi Rishon, a Izraelke su prvi susret riješile u svoju korist...

Bjelovar nastavlja put u Challenge kupu u Izraelu gdje će odigrati obje utakmice protiv Maccabi Rishona. Prvi susret bio je na rasporedu ovog petka, a Izraelke su tijesno slavile i sve ostaje otvoreno uoči uzvrata.

Mogle su Bjelovarke i do boljeg rezultata, ali isto tako mogle su i uvjerljivije izgubiti i imati teži posao uoči uzvrata u Rishonu.

Još sredinom drugog poluvremena Bjelovar je imao vodstvo, a nakon gola Schuster za poravnanje na 21:21, Bjelovar ostaje sedam minuta bez pogotka, Maccabi radi 4:0 i odvaja se u samoj završnici.

Ipak Bjelovar je uspio u zadnjih dvije minute golovima Gašparović i Nikšić smanjiti na 25:23.

Maccabi ima dva gola prednosti uoči uzvrata koji je na rasporedu u subotu od 16 sati.

Najbolje kod Bjelovara bile su Josipa Mamić sa sedam golova i Kristina Smiljčić s četiri gola. Kod Maccabija Kim Levi postigla je šest golova.