Petrović: 'Igrom sam polovično zadovoljan, ali karakterom i borbenošću sto posto'

Sportnet, Mihaela Bradovski • petak, 31.01.2020.

Inter je na odličan način otvorio nastavak Hrvatski Telekom Prve lige. U utakmici 20. kola na stadionu Ivan Laljak – Ivić domaća je momčad pobijedila Istru 1961 2:0. Tako je trener Željko Petrović uspješno debitirao vodeći u službenoj utakmici Inter, te u ovom trenutku njegov sastav ima četiri boda više od Puljana.

Premijerno je u Zaprešiću jedna hrvatska prvoligaška utakmica odrađena uz uporabu VAR tehnologije. No, sudac Bebek nije niti u jednom trenutku na ekranu provjeravao događaje iz igre.

Inter je poveo u 11. minuti, nakon udarca kapetana Postonjskog lopta je došla do Mitrovića, a on, iskosa s desne strane, odlično pucao i postigao efektan pogodak. Drugi gol viđen je u 26. minuti. Mlinar je ubacio u šesnaesterac, a na loptu su krenuli Mamut i stoper gostiju Bosančić. On je nespretno zahvatio loptu i poslao je u vlastitu mrežu. Interovo vodstvo tako je postalo sasvim opipljivo, a tih 2:0 ostalo je do kraja utakmice.

Trener Željko Petrović nakon utakmice je izjavio:

"Ovo su vrlo važna tri boda. Po prvi put sam vodio ligašku utakmicu u Zaprešiću i najbitnije je da smo ostvarili cilj i osvojili tri boda. Igrom sam polovično zadovoljan, ali karakterom i borbenošću sto posto. To je bilo na maksimumu tijekom sve 93 minute utakmice. Pozicijska igra nije bila na razini koju smo imali tijekom priprema i to me zabrinulo, ali sada je najvažnije bilo pobijediti u ogledu s izravnim konkurentom."

AUTOR: Inter Zaprešić