Drama u Virovitici bez pobjednika, domaće pobjede Osječanki i Sesvećanki

Branimir Korać • nedjelja, 02.02.2020.

U 1. HRLŽ na rasporedu je 14. kolo, a subota je donijela tri susreta. Posebno neizvjesno bilo je u Virovitici gdje su se sastale ekipe koje očajnički trebaju bodove u borbi za ostanak...

U susretu 14. kola 1. HRL za žene posebno uzbudljivo bilo je u Virovitici gdje je istoimeni domaćin ugostio Dugo Selo i upisao remi 33:33. Domaće igračice imaju za čim žaliti, imale su pobjedu na dlanu, ali su neshvatljivo pale u zadnjih 20 minuta.

20 minuta prije kraja bilo je osam razlike za Viroviticu, ali ta prednost nije održana, Dugo Selo je vrlo brzo uzvratilo serijom 4:0, a već osam minuta prije kraja stiglo je i do poravnanja na 29:29. U završnicije Virovitica čak bila prisiljena hvatati zaostatak i izvlačiti remi.

Prema običaju daleko ispred ostalih bile su Tamara Hudoletnjak s 13 golova i Maja Kožnjak s devet dok im je s pet pogodaka pomagala Nika Deskar. U gostujućem sastavu sjajna je bila Josipa Bebek s 14 golova, sedam je dodala Doris Vlajsović, a šest Valentina Čamber.

Osječanke su u sjajnoj formi, a potvrdile su to i protiv Sinja slaveći 22:20. Uspjele su u završnici izdržati nalet gošći i golom Sare Sablić potvrditi pobjedu.

Upravo Sablić bila je najefikasnija sa sedam golova, pet je dodala Petra Jeršek. Kod gošći, Ana Lovrić zabila je sedam golova.

Očekivanu pobjedu upisale su Sesvećanke koje su ugostile Umag i jedino se očekivao malo lakši put do bodova. Gošće su čak imale i pet golova prednosti 20 minuta prije kraja, ali Sesvete su na kraju stigle do pobjede.

Pet golova u domaćem sastavu postigla je Petra Dičak, a kod gošći Andrea Pavković zabila je osam golova.