Dinamo s dva gola Komnena Andrića srušio Krško u prijateljskom susretu

gnkdinamo.hr, Mihaela Bradovski • nedjelja, 02.02.2020.

Dan nakon pobjede u prvenstvenom dvoboju protiv Slaven Belupa, Dinamo je u Maksimiru ugostio Krško i svladao ga s 2:0. Prijateljski dvoboj iskorišten je za davanje minutaže onima koji nisu igrali u Koprivnici...

Komnen Andrić dvaput je lansirao loptu glavom u mrežu, a malo je nedostajalo da na identičan način zaokruži i hat-trick. Dinamov je napadač dvama pogocima odveo svoju momčad do pobjede u prijateljskom dvoboju protiv slovenskoga drugoligaša Krškog. Plavi su pobijedili 2:0 u ogledu kojega je trener Nenad Bjelica ponajprije zamislio kao iskušenje onim igračima koji nisu nastupili dan ranije u prvenstvenom okršaju protiv Slavena Belupa u Koprivnici.

Marko Đira je, istina, u pobjedi u Koprivnici sudjelovao u zadnjih 12 minuta, a na samome je izmaku dvoboja uskočio i Tomislav Krizmanić što mu je bila i premijera u službenoj utakmici za udarnu maksimirsku momčad. Kako god, Đira i Krizmanić jedini su zaigrali i dan kasnije, u nedjelju, u prijateljskom ogledu protiv slovenskoga suparnika.

Oba je pogotka, dakle, potpisao Andrić, i to po identičnoj matrici: u 62. minuti glavom je skrenuo loptu u mrežu nakon udarca iz kuta s lijeve strane da bi pet minuta kasnije na istovjetan način pogodio nakon ubačaja Françoisa Moubandjea, također s lijeva.

Štoviše, Andrić je i u 77. minuti snažnim udarcem glavom torpedirao loptu pod samu gredu, ali je slovenski vratar i kapetan Marko Zalokar paradom uspio skrenuti izvan igrališta.

Trener Bjelica ovom prilikom nije mogao popuniti kadar igračima iz druge momčadi s obzirom na to da se družina trenera Igora Jovićevića nalazi na pripremama u Umagu. To je ujedno otvorilo prostor juniorima Mateu Lešu i Viti Batistiću koji su u igru uskočili u drugom polivremenu.